Sny a hĺbkové upratovanie v živote

Ako mentorka vediem svoje klientky tak hlboko, ako je len znesiteľné. Vďaka tomu nechodíme okolo horúcej kaše, ale rovno sa ponoríme do skutočností, ktoré sa neoplatí prehliadať. A v tomto je snová práca nesmierne užitočná.

Čo nachádzaš vo svojom dome?

Dom, byt, izba, miestnosť, hrad, chyža… Rôzne podoby príbytkov v snoch spravidla symbolizujú teba.

Keď sa vo sne obzeráš po dome, byte či miestnosti, je to podobné, ako by si sa obzerala v sebe, po sebe, po svojich túžbach a tendenciách, po nánosoch či problémoch, slabých či silných stránkach… Takéto sny ti ukazujú, po čom túžiš, čoho sa bojíš, čo si v sebe nosíš z minulosti, alebo kam smeruješ, kam ťa to volá…

Práca so snom a hĺbkové upratovanie

Práve práca so snami ti pomôže uvedomiť si, že podobne, ako vo sne, tak aj v reálnom živote sú všetky veci, ktorými sa obklopuješ, „len“ symbolmi.

A toto uvedomenie býva v životoch žien, ktoré sprevádzam, skutočný „gamechanger“.

Špeciálne sa oplatí venovať pozornosť tým symbolom, ktoré sa ti zjavujú opakovane. Či už v snoch alebo v „realite“.

Tvoríš si projekcie: V snoch aj v "realite"

Je pomerne jednoduché prijať fakt, že snovú realitu si na určitej úrovni tvoríme. Mnohí ľudia nemajú problém odľahčene mávnuť rukou:
„Sny? To je len taká zmeska spomienok, to, čo sa nahromadilo počas dňa…“

Oveľa ťažšie chápeme, že aj my sme „len“ projekciou, snom, ktorý si tvorí niekto iný.

A problém tiež mávame s tým, keď si máme možnosť uvedomiť, že podobne ako „snovú realitu“, tvoríme si spoločne aj tú „bdelú realitu“, ktorej z nevysvetliteľných príčin pripisujeme väčšiu dôležitosť.

Keď dosiahneš určitú hladinu vedomia (lucidity), v snoch budeš spoľahlivo vedieť, že snívaš. A zároveň v reálnom živote budeš spoľahlivo vedieť, že na určitej úrovni tiež len snívaš.

Následne dokážeš ľahšie porozumieť posolstvu jednotlivých symbolov (indícií) a všetkému, čo „sa ti deje“. 

Upratovanie v živote a rozhodovanie sa s pomocou snov

S dovolením klientky, uvádzam anonymne úryvok zo sna:

„… dala mi vrece s oblečením, z ktorého si môžem vybrať, čo sa mi páči. Nebolo to zadarmo, bolo to za symbolickú cenu, nejaké dve alebo tri eurá za kus. Našla som tam kúsky, ktoré sa mi páčili a štýlovo aj farebne boli veľmi podobné tomu, čo bežne nosievam. Zaujali ma ale iné kúsky a vybrala som si napríklad rôznofarebné tričko, ktoré si vo svojom aktuálnom šatníku vlastne ani neviem predstaviť.“

Keďže ide o dámu, s ktorou pracujem dlhodobo, mala som možnosť okrem posolstva konkrétneho sna pozorovať aj následný vývoj v jej živote:

Uvedomila si, že farebné kombinácie, ktoré v živote uprednostňuje, sú do značnej miery konformné a vychádzajú z jej snahy byť správna, zapáčiť sa a nikoho nesklamať. V období, keď sa jej sen sníval, stála na životnej križovatke. Urobila pevné rozhodnutie, že opustí istotu (dlhoročné zamestnanie, ktoré ju nenapĺňalo) a vrhne sa do pátrania, aby zistila, čo ju skutočne teší, čo je naozaj „jej“. Uvedomovala si, že síce nič nie je zadarmo, ale zároveň, že vytúžená zmena nemusí stáť horibilné úsilie. Stačí si dovoliť vybrať to, čo sa jej naozaj páči. Bez ohľadu na očakávania okolia a svoje „staré JA“.

Vytriedenie šatníka a prehodnotenie štýlu obliekania bolo už skutočne len čerešničkou na torte. Zároveň, triedenie vecí v domácnosti a hĺbkové upratovanie s jasným vedomím toho, po čom úprimne túžime, je doslova transformačné. Nie je to len zbŕkle, náladové upratovanie skríň. Robíme vo svojom príbytku poriadok, ktorý je v súlade s usporiadaním v našom srdci.

Prečo práve oblečenie?

Snový zdroj vždy vyberie také obrazy a symboly, ktoré sú ti blízke. Preberanie sa životnými dilemami môže byť pre niekoho znázornené ako vyberanie si nového auta, pre iného ako vyberanie si farby na vlasy či účesu, pre ďalšieho zasa ako výber novej nehnuteľnosti.

Toto všetko ti pomôžu odhaliť jednoduché postupy a funkčne namierené otázky.

Zvlášť významené sú sny a symboly, ktoré sa opakujú. Ak s nimi ešte nevieš pracovať, môžeš sa prihlásiť do kurzu SEN, KTORÝ SA OPAKUJE.

Ďalšie
články